Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

  1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Pamiętajmy w naszych prywatnych modlitwach o tej intencji.

 

  1. Dzisiaj o godz. 1500 spotkanie młodzieży przygotowującej się do bierzmowania i ich rodziców, w kościele. Sakramentu bierzmowania w naszej parafii, udzieli Ksiądz Biskup Ordynariusz w środę 18 maja o godz. 1600.

 

  1. Jutro przeniesiona uroczystość św. Stanisława bp i m. - głównego patrona Polski.

 

  1. W następną niedzielę 15 maja, na mszy św. o godz. 1030 odbędzie się uroczystość wprowadzenia relikwii św. Andrzeja Boboli do naszej parafii.

 

  1. W najbliższy piątek 13 maja przypada wspomnienie NMP z Fatimy. Tego dnia wypada też kolejna rocznica zamachu na życie św. Jana Pawła II.

 

  1. Z tyłu kościoła zostały wyłożone broszury edukacyjne dla rodziców, dzieci i młodzieży. Dotyczą one roztropnego korzystania z wirtualnych mediów. Zachęcamy do ich zabrania i zapoznania się z nimi.

 

  1. I Komunia dzieci w naszej parafii odbędzie się w następującym porządku: w sobotę 14 maja podczas mszy św. o godz. 1000 - dzieci ze SP nr 2, kl. III a i III b, a o godz. 1200 - dzieci ze SP nr 2, kl. III c i III d. Spowiedź dzieci i rodziców tych dwóch grup odbędzie się w piątek 13 maja od godz. 1615. Natomiast w sobotę 21 maja podczas mszy św. o godz. 1000 do I komunii św. przystąpią dzieci ze SP nr 6, a o godz. 1200 - uczniowie klas III SP nr 9. Spowiedź dzieci i rodziców tych dwóch grup rozpocznie się w piątek 20 maja od godz. 1615.

 

  1. Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945 Roku, zaprasza w poniedziałek, dnia 16 maja br. o godz. 1200, ma uroczystość odsłonięcia i poświęcenia Pomnika Tymczasowego Obozu Ofiar Obławy Augustowskiej niedaleko Gib, w Puszczy Augustowskiej, w miejscu ostatniego przystanku przed rozstrzelaniem Ofiar. Zapraszamy w imieniu Organizatorów.

 

  1. Niech Zmartwychwstały Jezus, Dobry Pasterz, prowadzi nas bezpiecznie w nowym tygodniu. Przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

 

 

08 maja 2022

IV Niedziela Wielkanocna

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach