Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

  1. Rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne pod hasłem: Pokój mój daje wam…  Przeprowadzi je dla nas ks. prof. Marek Żmudziński, Dziekan Wydziału Teologii UW-M w Olsztynie. Dzisiaj Msze św. z nauką rekolekcyjną według stałego porządku.
    W poniedziałek i wtorek (28-29 marca) Msze św. w następującym porządku: 600, 730, 930- msze św. z nauką ogólną; 1100 - spotkanie modlitewne dla młodzieży z III LO; 1300 - nabożeństwo dla dzieci ze Szkół Podstawowych; dalej o godz.: 1600 i 1800- msze św. z nauką ogólną. Tuż przed mszami i w ich trakcie, będzie możliwość spowiedzi. Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i w Internecie. Prosimy o zaplanowanie i skorzystanie z tego świętego czasu rekolekcji.

 

  1. W najbliższy piątek 1 kwietnia 2022 r. odbędzie się kolejna edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Rozpoczęcie uroczystą Eucharystią o godz. 2000 w naszym kościele. Szczegóły na stronie internetowej i Facebooku organizatorów.

 

  1. W tym tygodniu: I piątek i I sobota miesiąca.

 

  1. W następną niedzielę, 3 kwietnia, po Mszy św. o godz. 1200 - spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

  1. Ofiary zbierane na tacę w następną niedzielę, przeznaczone będą na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku.

 

  1. Dziękujemy za dotychczas złożone dary i ofiary z przeznaczeniem na Ukrainę. Do tzw. „puszek” w ubiegłą niedzielę, na rzecz pomocy humanitarnej i pomocy uciekinierom wojennym z Ukrainy za pośrednictwem Caritas Diecezji Ełckiej, zebraliśmy i przekazaliśmy jako parafia 10.063 zł. Bóg zapłać za tę hojność! Siostry Terezjanki pracujące w Berdyczowie na Ukrainie proszą o pomoc rodzinom dotkniętym tragedią wojny w ich mieście. Jako duszpasterze wraz z Siostrami Terezjankami pracującymi w naszej parafii i w Suwałkach, zwracamy się z prośbą do wszystkich ludzi dobrej woli, o przekazanie w miarę możliwości takiej pomocy do naszego parafialnego Caritasu w budynku 2B - za kościołem. Chodzi głównie o artykuły żywnościowe długoterminowe, środki czystości, leki, itp. Za otwarte serca, Siostry dziękują modlitwą.

 

  1. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia rekolekcji wielkopostnych oraz błogosławionej niedzieli i nowego tygodnia.

 

27 marca 2022

IV Niedziela Wielkiego Postu

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach