Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 1. Dzisiejsza niedziela kończy Oktawę Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, jednocześnie jest to Niedziela Miłosierdzia Bożego. W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach (par. N.S. Pana Jezusa) o godz. 1500 rozpoczną się główne uroczystości odpustowe połączone ze Mszą św. W imieniu Kustosza, zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

 

 1. Niedziela Miłosierdzia Bożego jest świętem patronalnym Caritasu. Z tej okazji składamy najserdeczniejsze życzenia i podziękowania członkom naszego Parafialnego Zespołu Caritas oraz wszystkim woluntariuszom i osobom, które udzielają się charytatywnie przy naszej parafii, za ich poświęcenie, pracę, modlitwę i bezinteresowne zaangażowanie w pomoc najbardziej potrzebującym. W ramach duszpasterstwa charytatywnego przy naszej parafii działa nie tylko Parafialny Zespół Caritas, który pomocą charytatywną obejmuje ponad 200 osób, prowadzi różne zbiórki i pomoc doraźną; wspiera uchodźców z Ukrainy, itp. Przy parafii prowadzona jest też jadłodajnia, z której codziennie korzysta prawie 90 osób, a także „świetlica środowiskowa dla dzieci i młodzieży” i „Stowarzyszenie pomocy dzieciom specjalnej troski” Wszystkim zaangażowanym w te dzieła oraz ofiarodawcom i dobroczyńcom - Bóg zapłać! Przy okazji zachęcamy nowe osoby, naszych parafian do czynnego zaangażowania się w posługę naszego Parafialnego Zespołu Caritas.

 

 1. Z racji Święta Miłosierdzia Bożego, około godz. 1000 w sali budynku parafialnego odbędzie(było) się śniadanie dla osób objętych pomocą przez nasz parafialny Caritas i wszystkich chętnych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Organizacją zajął się nasz Parafialny Caritas, natomiast przygotowaniem posiłku Pan Piotr Bagiński wraz z żoną i pracownikami restauracji Rozmarino. Bóg zapłać!

 

 1. Za tydzień Niedziela Biblijna rozpocznie 14 Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

 

 1. We wtorek - 26 kwietnia - przeniesione uroczystości patronalne ku czci św. Wojciecha, patrona Polski i współpatrona naszej diecezji.

 

 1. Zapraszamy na Wieczór z Jezusem, który odbędzie się w sobotę 30 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1800

 

 1. Ks. Radek zaprasza młodzież w wieku od 15-30 lat, która chce bardziej poznać Pana Boga i wspólnie spędzać czas do uczestnictwa w spotkaniach Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkania odbywają się w piątki po Mszy Św. o 18.00 w salce parafialnej za kościołem.

 

 1. Za tydzień 1 maja wspomnienie św. Józefa Robotnika. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej o godz. 1730.

 

 1. Z racji wspomnienia św. Aleksandra, patrona naszej parafii, dnia 2 maja w poniedziałek zapraszamy na uroczystą Mszę św. odpustową z procesją wokół kościoła o godz. 1800.

 

 1. Dzisiaj jest z nami przedstawiciel III zakon paulistów (P. Maciej Karwacki z Krakowa), który promuje książkę Pani dr Wandy Półtawskiej - wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II, cudownie uzdrowionej przez św. o. Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest poradnikiem dla małżeństw, rodziców i młodzieży, pełnym przykładów z życia. Więcej o książce powie sam promotor. Książkę będzie można nabyć po Mszach św., przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii.

 

 1. Życzymy dobrej i błogosławionej niedzieli.
23 kwietnia 2022

Niedziela Miłosierdzia Bożego

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach