Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 1. Dzisiejszą Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa.

 

 1. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Specjalnej Troski działające przy naszej parafii, w dniu dzisiejszym organizuje „kiermasz twórczości dziecięcej” związanej z Wielkanocą. Przy kościele można nabyć m.in. palmy czy pisanki, wykonane przez uczestników warsztatów. Zebrane środki będą wykorzystane do rehabilitacji dzieci ze Stowarzyszenia.

 

 1. Dzisiaj przypada 12 rocznica katastrofy pod Smoleńskiem (2010 r.).

 

 1. Po południu o godz. 1500 spotkanie kandydatów do bierzmowania w sali domu parafialnego.

 

 1. W Wielki Wtorek (12 kwietnia) w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Suwałkach, w godz. od. 2000 do 2400 organizowana jest „noc konfesjonałów”.

 

 1. W najbliższy wtorek po Mszy św. o godz. 800, rozpocznie się „Nowenna tygodni” przed świętem św. Antoniego Padewskiego.

 

Porządek liturgii Triduum Paschalnego:

 

 1. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę wszyscy księża uczestniczą w liturgii Triduum Sacrum przy ołtarzu, dlatego w te dni będzie utrudniona możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zapraszamy do korzystania ze spowiedzi do środy włącznie w czasie Mszy św. porannych i wieczornych.

 

 1. W Wielki Czwartek o godz. 1800 w naszym kościele Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Adoracja Pana Jezusa do godz. 2100.

 

 1. W Wielki Piątek kościół nie sprawuje Mszy św. Obowiązuje post ścisły. Zapraszamy na Adorację Pana Jezusa Opuszczonego w Ciemnicy w ciągu dnia nie tylko dorosłych, ale także dzieci i młodzież. Zachęcamy do indywidualnego rozważania Drogi Krzyżowej. Porządek liturgii w tym dniu będzie następujący:

godz. 730 - modlitwa liturgiczna Kościoła, Ciemna Jutrznia;

godz. 1500 - Koronka do Miłosierdzia Bożego;

godz. 1630 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dzieci;

godz. 1730 - Droga Krzyżowa dla dorosłych;

godz. 1800 - Liturgia Męki Pańskiej, po której nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego. Zapraszamy wiernych na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

Plan adoracji z Wielkiego Piątku – na Wielką Sobotę:

od 2000 – 2100         Młodzież – KSM, Oaza, Liturgiczna Służba Ołtarza;

od 2100 – 2200       Franciszkański Zakon Świeckich, Rodzina Różańcowa, Parafialny Zespół Caritas, Ruch Rodzin Nazaretańskich, Apostolstwo Dobrej Śmierci;

od 2200 – 2300       Rodzina Szkaplerzna, Przyjaciele Maryi, Służba Zdrowia;

od 2300 – 2400       Kościół Domowy, Dzieje II, Akcja Katolicka.

 

 1. W Wielką Sobotę rano Kościół nie sprawuje Mszy św. Porządek liturgii następujący:

       godz. 730 - Ciemna Jutrznia.

       od godz. 800 do godz. 1400, co pół godziny będą święcone pokarmy wielkanocne; a od 1400 do 1700 co godzinę Przychodząc do świątyni zechciejmy, chociaż przez chwilę, pomodlić się przy Panu Jezusie w Grobie.

       godz. 2000 - Liturgia Wigilii Paschalnej. Rozpocznie się ona od obrzędu poświęcenia ognia. Przynosimy ze sobą świece. W czasie liturgii nastąpi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Po zakończonej liturgii możliwość osobistej adoracji Najświętszego Sakramentu.

 

 1. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. rezurekcyjna. o godz. 600. Rozpoczniemy ją procesją rezurekcyjną wokół kościoła. Kolejne Msze św. o godz. 900; 1030, 1200, 1600 i 1800. (nie będzie Mszy św. o godz. 730).

 

 1. W Poniedziałek Wielkanocny - II dzień Świąt. Msze św. w porządku niedzielnym.

 

 1. Przeżyjmy - Drodzy - ten czas Wielkiego Tygodnia i Wielkanocy z zaangażowaniem duchowym, godnie i pobożnie. Niech na dzisiejszą niedzielę i kolejne „wielkie dni” prowadzące nas do radości paschalnej, Pan Bóg obficie błogosławi.

10 kwietnia 2022

Niedziela Palmowa

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach