Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

 1. W tym tygodniu w liturgii:

we wtorek - wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezb

we środę - wspomnienie św. Wacława, m

w czwartek - święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

w piątek - wspomnienie św. Hieronima, prezb, dK

w sobotę- wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus - jest to także I sobota miesiąca

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200, z naszej świątyni wyruszy „Marsz dla Życia
  i Rodziny” Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału.

 

 1. Od 1 października, zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe i do modlitwy różańcowej w rodzinach. Nabożeństwa będą sprawowane w naszym kościele przez cały miesiąc październik o godz. 1730. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w poniedziałki i we wtorki na godz. 1630

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej, comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci nienarodzonych.

 

 1. Przed uroczystością patronalną Siostry Terezjanki serdecznie zapraszają na Triduum ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus w dniach 28, 29 i 30 września przed Mszą św. wieczorną o godz. 1730.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 2 października, na Mszę św. o godz. 1200, w sposób szczególny zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Zgodnie z wcześniejszą informacją przekazaną rodzicom przez katechetów, zostaną poświęcone różańce, a po Mszy św. odbędzie się krótkie spotkanie organizacyjne.

 

 1. Trwają zapisy kandydatów do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w roku 2023. Zgłaszać można się w kancelarii parafialnej od poniedziałku do soboty w godz. 900-1100 i 1600-1800. Osoby ochrzczone poza naszą parafią, powinny przynieść świadectwo chrztu św. ze swojej parafii.

 

 1. Odnowa w Duchu Świętym przy parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Suwałkach zaprasza na Rekolekcje Odnowy Wiary (REO), które rozpoczną się 2 października 2022 r. po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym. Więcej informacji na plakacie.

 

 1. Przypominamy, że trwają zapisy na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 28 - 30 października 2022r. Zapisywać się można w zakrystii i pod numerem telefonu widocznym na wywieszonych plakatach.

 

10. 1 października br. w Bazylice w Sejnach, o godz. 1000 rozpocznie się pierwszosobotnie wynagrodzenie oraz zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. W tym dniu, w świątyni w Sejnach będzie Płaszcz Maryi, który dotrze z Guadelupe, z Sanktuarium Maryi w Meksyku. Osoby chcące pogłębić swoją wiarę, będą mogły wziąć udział w specjalnym „Seminarium Odnowy Wiary”.

 

11. W następną niedzielę, ofiarami zbieranymi do puszek, będziemy mogli wesprzeć funkcjonowanie Domu Samotnej Matki, diecezji ełckiej.

 

12. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

26 września 2022

Ogłoszenia parafialne

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach