Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

W tym tygodniu w liturgii:

w czwartek - wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego

w sobotę - wspomnienie św. Teresy z Avila od Jezusa

 

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1600, spotkanie organizacyjne dla rodziców
i kandydatów do bierzmowania.

 

Trwa modlitwa różańcowa. W naszym kościele różaniec jest odmawiany: we wtorki i czwartki o godz. 1715 z udziałem dzieci i młodzieży; w pozostałe dni o godz. 1730.

 

We czwartek 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej. Naszą życzliwością i modlitwą obejmujemy wszystkich nauczycieli, wychowawców i katechetów, życząc im światła Ducha Świętego, dużo mocy, radości i zdrowia.

 

W najbliższą Niedzielę przypada XXII Dzień Papieski, pod hasłem: „Blask Prawdy”. Ofiary zbierane po Mszach św., są przeznaczone na fundusz stypendialny „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

 

Zapraszamy na cykl katechez dotyczących podstaw życia duchowego. Pierwsza o sakramencie spowiedzi odbędzie się 20 października o godz. 1900 w auli za naszym kościołem. Katechezy wygłosi ks. dr Stanisław Jóźwiak - wykładowca teologii moralnej i wieloletni ojciec duchowny WSD w Ełku.

 

Trwają zapisy na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się w dniach 28 - 30 października. Zapisywać się można w zakrystii i pod numerem telefonu widocznym na wywieszonych plakatach.

 

Przypominamy o modlitwie wypominkowej, za dusze naszych bliskich zmarłych. Na codzienną Mszę św. zbiorową, odprawianą przez cały listopad o godz. 1600 i wypominki podczas Różańca św. o godz. 1730, można wypełnić kartki wyłożone w kopertach przy wyjściu z kościoła i na bocznych ołtarzach. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Na wypominki roczne, wyczytywane w I niedzielę miesiąca, należy zgłaszać zmarłych osobiście w zakrystii lub kancelarii.

 

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

 

 

09 października 2022

Ogłoszenia parafialne

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach