W II Niedzielę Wielkiego Postu, tzw. Niedzielę "Ad Gentes" - Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, gościmy w naszej parafii kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku: al. Artura Tomkiewicza i al. Kamila Kaczyńskiego. 

Przybywają do nas, aby poprzez prezentowane stoisko misyjne uwrażliwić nas na potrzeby i pomoc misjonarzom. Oni sami działają w Kleryckim Kole Misyjnym "BABA YETU", co w języku suahili oznacza: „Ojcze nasz”.

Koło ma za zadanie docierać do ludzi z Dobrą Nowiną. Dlatego prowadzą zajęcia z dziećmi w szkołach, na których pokazują, że każdy z nas może stać się misjonarzem, nie wyjeżdżając za granicę swojej ojczyzny. Organizują również wystawy misyjne w parafiach naszej diecezji, podczas których prezentują eksponaty z krajów misyjnych. Zbierają także ofiary, które przekazują misjonarzom pochodzącym z naszej diecezji. 

Dziś możemy nabyć wspaniałe pamiątki misyjne, a każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. W ten sposób możemy przyczynić się do wsparcia misyjnych działań misjonarzy pochodzących z naszej diecezji.

Zapraszamy do konkatedry!