6 stycznia ulicami naszego miasta przeszedł Orszak Trzech Króli. Wziął w nim udział tłum suwalczan, których nie zniechęciła mroźna aura. Zgromadzeni przeszli spod Aquaparku do parku Konstytucji 3 Maja, radośnie śpiewając kolędy.

Podczas przemarszu suwalczanie najpierw zatrzymali się przy Suwalskim Ośrodku Kultury, by przyjrzeć się pastuszkom zachęcanym przez zastęp aniołów do oddania czci Dzieciątku Jezus. Kolejna inscenizacja została zaprezentowana na placu Marii Konopnickiej, gdzie zgromadzeni zajrzeli do „Gospody pod ciemną gwiazdą”. Natomiast na schodach naszej świątyni w tym roku znajdował się dwór Heroda. Tradycyjnie, orszak miał swój finał w miejskim parku. Po obejrzeniu sceny składania darów Dzieciątku Jezus zgromadzeni usłyszeli podziękowanie za tak liczny udział w wydarzeniu oraz noworoczne życzenia ze strony władz miasta oraz organizatora suwalskiego orszaku, ks. Jaremy Sykulskiego, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz moderatora Suwałk.

Naszą parafię godnie reprezentował anielski zastęp z siostrami terezjankami na czele: s. Teresą Kalską i s. Jolantą Kopiczko.

Tegoroczny orszak, który odbył się w 800. rocznicę założenia pierwszej żywej szopki przez św. Franciszka z Asyżu, był okazją do radosnego przeżycia uroczystości Objawienia Pańskiego w miejskiej wspólnocie ludzi wierzących. Było nas dużo. Oby za rok było jeszcze więcej!

Adrianna i Andrzej Rybakowie

Fot. Teresa Szot