Projekt SYCHEM w Suwałkach!

Od kwietnia ruszają spotkania dla mam, które doświadczyły straty dziecka poprzez poronienie lub śmierć w okresie okołoporodowym.

Projekt Sychem to inicjatywa mam po stracie, które chcą wspierać się w tym doświadczeniu. Głównym celem projektu jest wsparcie osieroconych rodziców bądź ich najbliższych. Na projekt przypadać będą cztery tematyczne spotkania, a w ich ramach: słodki poczęstunek i gorąca kawa/herbata, wykład, pytania i odpowiedzi, możliwość indywidualnej rozmowy ze specjalistami z zakresu psychologii i medycyny.

Pierwsze spotkanie – 15 kwietnia

Miejsce - aula przy par. pw. św. Aleksandra w Suwałkach

Zapisy do 9 kwietnia, tel 511 984 549, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny

Spotkania odbywać się będą w godz. 18.00 - 19.45.

Spotkania poprowadzą: Elżbieta Krzesicka – psycholog; Weronika Strzymińska – położna bloku porodowego i założycielka Czułej Szkoły Rodzenia; Dr Tadedusz Wasilewski – ginekolog, założyciel pierwszej w Polsce kliniki leczenia niepłodności metodą naprotechnologii. Spotkaniom towarzyszyć będzie ks. Radosław Orchowski.

Wierzymy, że żadna nasza łza nie jest zapomniana przez Boga, ale zbiera je jak w naczyniu (Ps 56, 9) i jak Pasterz chce zaprowadzić nas "na zielone pastwiska, nad wody", abyśmy odpoczęły (Ps 23, 2). Chcemy jeszcze mocniej uchwycić się obietnicy z Księgi Proroka Izajasza: Słyszałem twoją modlitwę, widziałem twoje łzy. Uzdrowię cię! 

Zapraszamy także mężczyzn oraz osoby najbliższe rodziców po stracie.

Terminy i tematyka spotkań:

15.04 - Jak poradzić sobie z doświadczeniem straty? Etapy żałoby. Poronienie/śmierć okołoporodowa a kryzys w relacjach. Strata oczami kobiety i mężczyzny. Czy po takim doświadczeniu możliwe jest szczęśliwe rodzicielstwo? Jak przekazać wiadomość o stracie dzieciom?

22.04 - Przyczyny poronień i śmierci okołoporodowych. Poronienie/śmierć okołoporodowa a ciało kobiety - objawy, zarys procesu. Utrata dziecka oczami położnej - przebieg procedur medycznych, hospitalizacja, rekonwalescencja, starania o kolejne dziecko. Jak najlepiej przygotować się do ciąży po stracie?

29.04 - Kilka poronień - czy to już niepłodność? Diagnostyka i metody leczenia.

06.05 - Czy moje dziecko jest w niebie? Po co nadawać imię nienarodzonemu dziecku? Czy po takim doświadczeniu mogę jeszcze wierzyć Bogu? Jak na nowo odnaleźć się w Kościele? Msza Święta w intencji uczestników oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://wdr.diecezja.elk.pl/aktualnosci/rusza-projekt-sychem-spotkania-dla-mam-ktore-doswiadczyly-straty,5