Nieubłaganym krokiem zbliża się koniec 2023 Roku. Sprzyja on różnym podsumowaniom i ocenom tego, co udało nam się dokonać w mijających miesiącach. Być może osiągnęliśmy cele, które zaplanowaliśmy. Są jednak i takie, z którymi trzeba nam będzie się zmierzyć w kolejnym roku. Jedno jest pewne, mamy za sobą doświadczenia, lekcje, z których możemy wyciągać wnioski, aby z odnowioną siłą wejść w kolejny rok pracy.

Kończący się rok, to również dobry moment, aby stanąć przed sobą w prawdzie i ocenić podejmowane zadania na rzecz wspólnoty, rodziny czy społeczeństwa.

My, jako parafia, podejmujemy refleksję nad odpowiedzialnością za przekazywane słowo również w przestrzeni medialnej, która jest dla nas ewangelizacyjnym i duszpasterskim wyzwaniem. Naszą ewaluację czynimy w kontekście dzielenia się z Wami różnymi treściami. W pierwszej kolejności formacyjnymi: pogłębiającymi duchowość i wewnętrzny rozwój. To codzienne publikacje na kanele YT i FB homilii głoszonych przez naszych duszpasterzy oraz zamieszczane teksty Słowa Bożego. Katechezy formacyjne prowadzone raz w miesiącu, Wieczory Uwielbienia, adoracje i modlitewne skupienia. Ale również dzielenie się z Wami wydarzeniami związanymi z życiem naszej parafialnej wspólnoty. To kilkadziesiąt wpisów, które pokazywały czym żyła nasza parafia, jakie podejmowaliśmy wyzwania i z czym przyszło nam się mierzyć. W tym miejscu należy zaznaczyć ważne momenty, które wraz z Wami przeżyliśmy, to: Promocja książki o ks. Aleksandrze Hamerszmicie, peregrynacja relikwii św. Jana Pawła II, Kongres Ruchów i Wspólnot diecezji ełckiej, Parafialny Festyn, Komunia i Bierzmowanie, założenie Bractwa św. Józefa oraz promocja Katechistów. To niektóre z ważniejszych wydarzeń parafialnych, o których informowaliśmy Was poprzez stronę i media społecznościowe. 

W kontekście posługi medialnej jako grupa osób odpowiedzialnych za ewangelizację na cyberkontynencie stawiamy sobie pytania, czy nasza obecność w przestrzeni medialnej była wystarczająca? Czy przestrzeń medialną uczyniliśmy mostem łączącym nas ze światem, który czeka na Dobrą Nowinę? To pytania, które wymagają rzetelnej odpowiedzi od nas, posługujących w mediach.

Koniec roku jest również okazją do wyrażenia podziękowań za osoby, które współtworzą naszą parafialną stronę internetową, media społecznościowe i dbają o jakość treści i obrazu. Ale przede wszystkim wyrażenie szczerych podziękowań Wam, którzy korzystacie ze strony, wspieracie komentujecie posty i udzielacie wsparcia. To dla Was i z Wami chcemy podejmować dalej naszą posługę. Potrzebujemy wspólnego działania, aby dobro, którym chcemy budować świat pomnażało się.

Niech nowy rok 2024, obudzi w nas gorliwość apostolską, abyśmy z uległością i otwartością na działanie Ducha Świętego, nieśli Dobrą Nowinę w świecie medialnym.

s. Dawida Prusińska