Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

  

 

 

W poniedziałek - wspomnienie Ofiarowania NMP

 

We wtorek - wspomnienie św. Cecylii

 

We czwartek - wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

 

 

 

1.             Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla. Po każdej Mszy św. dokonujemy „Aktu przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana”. Za publiczne odmówienie tego Aktu, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

 

2.           Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Kierujemy zaproszenie do dorosłych parafian, aby dołączyli do parafialnego oddziału Akcji Katolickiej. Zachęcamy także młodzież do wstępowania w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, a chłopców zapraszamy by powiększali grono ministrantów i lektorów.

 

3.              Dzisiaj odbędzie się regionalne spotkanie Członków Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa. O godz. 1600  mszę św. w naszym kościele odprawi Biskup Pomocniczy, Dariusz Zalewski. Serdecznie zapraszamy.

 

4.              Kontynuując cykl katechez dotyczących podstaw życia duchowego zapraszamy w najbliższy czwartek 24 listopada o godz. 1900 do auli za naszym kościołem na katechezę o sakramencie Eucharystii. Wygłosi ją ks. Marek Barszczewski.

 

5.         Zapraszamy na Wieczór z Jezusem, który rozpocznie się w sobotę 26 listopada Mszą św. o godz. 1800. Po Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą uwielbienia.

 

6.          Z racji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyki i chórów kościelnych – Panu organiście, członkom chóru parafialnego, scholi dziecięcej i młodzieżowej, składamy serdeczne podziękowanie za ubogacanie śpiewem i muzyką liturgii w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych oraz opieki św. Cecylii w dalszym życiu i posłudze.

 

7.              W następną niedzielę 27 listopada o godz. 1800 Mszę św. w intencji zmarłych nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkół nr 4 (dawnego Ekonomiaka), odprawi absolwent szkoły - Ks. Jarosław Pierzgalski.

 

8.              Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą roku liturgicznego. Za tydzień – pierwsza Niedziela Adwentu.

 

9.              Ksiądz proboszcz zaprasza wszystkich katechetów z naszej parafii, na spotkanie, na plebanii, w następny poniedziałek 28 listopada, po Mszy wieczornej o godz.1800.

 

10.           Za tydzień modlitwą i ofiarą wspierać będziemy nasze Seminarium Duchowne w Ełku.

 

11.           Życzymy dobrej niedzieli błogosławionego nowego tygodnia.

 

  

20 listopada 2022

Uroczystość Chrystusa Króla

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach