Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

  1. Dzisiaj Niedziela Trójcy Świętej. Dziękujemy ks. kan. dr Pawłowi Tarasiewiczowi, Ojcu Duchownemu z WSD w Ełku za całodzienną obecność, wspólną modlitwę i głoszone homilie.

 

  1. O godz. 1200 będzie (była) sprawowana Msza św. dziękczynna z racji Jubileusz 25 lecia święceń Kapłańskich księdza proboszcza, połączona z jego imieninami (które przypadają jutro). Za wszelką modlitwę, życzliwość i życzenia, ksiądz proboszcz serdecznie dziękuję i odwzajemnia się modlitwą. Po mszach św. można też wziąć okolicznościowy obrazek jubileuszowy.

 

  1. Jutro, w poniedziałek - wspomnienie św. Antoniego z Padwy. W naszej parafii przypada odpust ku czci tego wielkiego Świętego. Główna Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną wokół kościoła, będzie celebrowana o godz. 1800.

 

  1. W czwartek - uroczystość Bożego Ciała. Procesję organizujemy wspólnie z parafią pw. NSJ. O godz. 1200 będzie odprawiona Msza św. przy naszym kościele (na schodach świątyni), a po niej wyruszy procesja wokół parku, do czterech ołtarzyków. Nasza parafia przygotowuje 1 i 4 ołtarzyk. Dziękujemy członkom Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Wspólnocie Domowego Kościoła oraz wszystkim, którzy już zaangażowali się i jeszcze będą pracować przy budowie ołtarzyków i przygotowaniu procesji. Zachęcamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza osoby zaangażowane w ruchy i stowarzyszenia działające przy naszej parafii (dzieci - zwłaszcza pierwszokomunijne, młodzież, dorosłych) do aktywnego włączenia się w organizację i przeżycie tegorocznego Bożego Ciała. W tym dniu Mszy św. o godz. 1600 nie będzie. Reszta w porządku niedzielnym.

 

  1. W oktawie Bożego Ciała procesja Eucharystyczna wokół naszego Kościoła po nabożeństwie czerwcowym, a przed Mszą św. wieczorną.

 

  1. W dalszym ciągu zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSJ. W naszym kościele nabożeństwo to jest sprawowane codziennie o godz. 1730.

 

  1. Komenda Miejska Policji w Suwałkach przekazuje ostrzeżenie przed nasilającą się w naszym mieście plagą oszustw. Oszustwa przybierają różne formy. Oszuści podają się nawet za funkcjonariuszy różnych służb, także za policjantów i prokuratorów. W sytuacji, kiedy proszą o pilną pomoc i przekazanie pieniędzy, należy zachować szczególną ostrożność, rozwagę i czujność, rozłączyć się i najlepiej zadzwonić pod nr alarmowy 112. Więcej szczegółów w gablocie z ogłoszeniami

 

  1. Życzymy pięknej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

12 czerwca 2022

Uroczystość Trójcy Świętej

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach