Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 1. Dzisiaj w ramach I Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej, w naszej parafii dziękujemy Bogu za wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej. Obejmujemy naszą modlitwą Koła Różańcowe działające przy naszej parafii i zachęcamy do tej pięknej modlitwy na różańcu nie tylko w kościele, ale przede wszystkim w naszych domach i rodzinach. O godz. 900 będzie (była) sprawowana Msza św. w intencji Kółek Różańcowych wraz z przyjęciem nowych członków. Zapraszamy także do obejrzenia okolicznościowej wystawy w naszym kościele i do odmawiania kolejnych części Różańca przed Mszami św. Wszystkim Paniom i Panom z Kółek różańcowych oraz ks. Piotrowi, opiekunowi tego dzieła przy naszej parafii, składamy najlepsze życzenia i podziękowania za ciągłą modlitwę oraz aktywne włączenie się w przeżycie Kongresu Różańcowego Diecezji Ełckiej.

 

 1. Od 1 czerwca rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSJ. W naszym kościele nabożeństwo to będzie sprawowane o godz. 1730. Zapraszamy.

 

 1. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Po nabożeństwie „pierwszych sobót”, procesja fatimska wokół kościoła.

 

 1. We wtorek 31 maja o godz. 1800, wraz ze społecznością III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, zapraszamy na dziękczynną Mszę św. z racji Jubileuszu 30-lecia powstania i funkcjonowania tej placówki edukacyjnej.

 

 1. W środę 1 czerwca Dzień Dziecka. Modlitwą obejmijmy dzieci zwłaszcza z naszej parafii.

 

 1. W sobotę 4 czerwca, o godz. 1400 I Komunia św. dla dzieci ze szkoły specjalnej „Bajka”. Dzień wcześniej, w piątek, spowiedź dzieci i ich rodziców od godz. 1615.

 

 1. Rocznicę I Komunii św. w naszej parafii będziemy obchodzili za tydzień, w niedzielę
  5 czerwca na Mszy św. o godz. 1200. W piątek 3 czerwca od godz. 1630 spowiedź dzieci rocznicowych i ich rodziców.

 

 1. Za tydzień Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Tego dnia, spod kościoła pw. św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach, o godz. 745 wyruszy pielgrzymka rowerowa na uroczystości odpustowe w Studzienicznej. Zapisy na pielgrzymkę w parafii św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach.

 

 1. Rodzina Radia Maryja organizuje wyjazd na 31 Pielgrzymkę RM na Jasną Górę w dniach 9 - 10 lipca br. (sobota - niedziela). Koszt 230 zł. w tym nocleg, przejazd i ubezpieczenie. Wyjazd w sobotę o godz. 500. Zapisy w niedzielę przy kościele od godziny 830 do 1030.

 

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.

 

29 maja 2022

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach