Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Tym samym kończy się kanoniczny obowiązek „…przystąpienia przynajmniej raz w roku do spowiedzi i komunii świętej, około Wielkanocy”. Kto tego jeszcze nie uczynił, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i przyjęcia komunii św.

 

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1200, przeżywać będziemy (przeżyliśmy) Rocznicę I Komunii św. dzieci z naszej parafii.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci NSJ. W naszym kościele nabożeństwo to jest sprawowane codziennie o godz. 1730.

 

 1. W poniedziałek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, głównej Patronki Diecezji. Msza św. w naszym kościele o godz. 600, 700, 800, 1800.
  A w czwartek - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

 

 1. Za tydzień niedziela Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godz. 1200 ksiądz proboszcz przeżywać będzie swój Jubileusz 25-lecia święceń Kapłańskich. W imieniu księdza proboszcza zapraszamy do udziału w tej dziękczynnej modlitwie.

 

 1. Chcemy przy naszej parafii reaktywować „chór konkatedralny”. W tym celu zapraszamy wszystkich chętnych, którzy potrafią i chcą śpiewać (zarówno młodzież jak i dorosłych) do spróbowania swoich sił w chórze. Zgłaszać można się w zakrystii lub u pana organisty.

 

 1. W sobotę 11 czerwca br. w katedrze ełckiej w Ełku o godz. 1100 rozpocznie się spotkanie wszystkich Koordynatorów Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz wszystkich, którzy uczestniczyli w pracach Synodu na poziomie parafialnym. Będzie to uroczyste podsumowanie i zakończenie prac synodalnych w naszej diecezji. W imieniu Biskupa Ełckiego, serdecznie zapraszamy.

 

 1. W następny poniedziałek 13 czerwca, w naszej parafii przypada odpust ku czci św. Antoniego. Główna Msza św. odpustowa połączona z procesją eucharystyczną wokół kościoła, będzie celebrowana o godz. 1800.

 

 1. Ojcowie Franciszkanie zapraszają 16 czerwca na Franciszkański Festyn Rodzinny z okazji 30-lecia Parafii i odpustu Bożego Ciała. O godz. 1800 rozpocznie się Koncert Uwielbienia.

 

 1. W tym roku procesję Bożego Ciała będziemy organizowali wspólnie z parafią pw. NSJ (naszymi sąsiadami). W czwartek 16 czerwca o godz. 1200 będzie odprawiona Msza św. przy naszym kościele, a po niej wyruszy procesja wokół parku, do czterech ołtarzyków. Nasza parafia przygotowuje 1 i 4 ołtarzyk. Już teraz uprzejmie prosimy o aktywne włączenie się w przygotowanie procesji i ołtarzyków.

 

 1. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i udanego nowego tygodnia.

05 czerwca 2022

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach