Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

Jutro, drugi dzień świąt w Oktawie Wielkanocnej. Porządek Mszy św. niedzielny. Ofiary składane na tacę, będą przeznaczone na KUL, Jana Pawła II w Lublinie.

 

Ze względu na Oktawę Wielkanocy, w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

W sobotę - 23 kwietna - przypada uroczystość Patrona Polski św. Wojciecha i współpatrona naszej diecezji. Jest to jednocześnie dzień imienin naszego Pasterza, ks. bpa. Jerzego Mazura. Ze względu na Oktawę Wielkanocy, uroczystości świętowojciechowe zostały przeniesione na wtorek 26 kwietnia.

 

W następną niedzielę przypada Uroczystość Miłosierdzia Bożego. W tym dniu mamy zaproszenie do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach na uroczystą Mszę św. odpustową, która rozpocznie się o godz. 15:00.

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest także świętem patronalny Caritasu. W naszej parafii w niedzielę za tydzień o godz. 9:00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członków Parafialnego Zespołu Caritas, wszystkich woluntariuszy i osób, które udzielają się charytatywnie na rzecz pomocy drugiemu człowiekowi. Po tej Mszy św., około godz. 10:00 w sali budynku parafialnego odbędzie się śniadanie dla osób objętych pomocą przez nasz parafialny Caritas i wszystkich chętnych znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Serdecznie zapraszamy takie osoby na to śniadanie. Zaś za pomoc i organizację śniadania, dziękujemy bardzo naszemu parafianinowi, Panu Piotrowi Bagińskiemu wraz z żoną i pracownikami restauracji Rozmarino. Bóg zapłać!

 

Radujmy się - Drodzy - Zmartwychwstaniem Pańskim. Z kościoła, od pustego grobu i od Ołtarza eucharystycznego przenieśmy tę radość i to świętowanie do naszych domów. Niech ona towarzyszy nam podczas rodzinnych i przyjacielskich spotkań. Jeszcze raz, wszystkim Parafianom i miłym Gościom, życzymy, pełnych miłości, nadziei i pokoju świąt. Życzymy zdrowia, spokoju i błogosławieństwa Zmartwychwstałego Chrystusa. Christus resurrexit. Alleluja!

 

 

17 kwietnia 2022

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach