Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

 

Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary, które zostaną przeznaczone na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Dziękujemy alumnowi Kamilowi Wielgat za obecność z nami i modlitwę. Życzymy mu owocnego przygotowania do święceń diakonatu. Módlmy się także o nowe, dobre powołania do naszego diecezjalnego Seminarium.

 

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1200 - spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 

Za tydzień w niedzielę 10 kwietnia, o godz. 1500 spotkanie kandydatów do bierzmowania w sali domu parafialnego.

 

8 kwietnia (piątek) 2022 r. odbędzie się Miejska Droga Krzyżowa, która rozpocznie się Mszą św. o godz. 1800 w parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia, ul. Ks. Kardynała Wyszyńskiego. Po Mszy św. uczestnicy Miejskiej Drogi Krzyżowej przejdą ulicami: Chopina, Ogińskiego, Nowomiejską, Papieża Jana Pawła II, Podhorskiego, Dwernickiego, Kościuszki, Marszałka Piłsudskiego, ks. Hamerszmita, do Kościoła p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach. Planowane zakończenie przemarszu ok. godz. 2100 Serdecznie zapraszamy do udziału w tym plenerowym nabożeństwie wielkopostnym.

 

Za tydzień Niedzielą Palmową rozpoczniemy liturgiczne obchody Wielkiego Tygodnia. Niedziela Palmowa łączy zapowiedź królewskiego triumfu Chrystusa
i Orędzie Męki Pańskiej. Celebrację każdej Mszy św. będziemy rozpoczynać poświęceniem palm wielkanocnych. Zachęcamy dzieci i młodzież do własnoręcznego wykonania palm i przyjścia z nimi do kościoła.

 

Trzecio-sobotnia pielgrzymka piesza Suwałki - Wigry, w miesiącu kwietniu odbędzie się w sobotę 9 kwietnia. Wyjście z konkatedry Św. Aleksandra o godz. 1200. Zapraszamy.

 

Życzymy radosnej i błogosławionej niedzieli oraz dobrego przeżycia ostatniego tygodnia Wielkiego Postu.

 

03 kwietnia 2022

V Niedziela Wielkiego Postu

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach