Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy Diecezjalny Dzień Życia Konsekrowanego połączony z 26 rocznicy śmierci sługi Bożego ks. Kazimierza Hamerszmita.

  • o godz. 15.00 w sali parafialnej - konferencja o ks. Kazimierzu Hamerszmicie,
  • o godz. 16.00 - Msza św. pod przewodnictwem Bp. Jerzego Mazura - Biskupa Ełckiego - w intencji sióstr zakonnych, zakonników i innych osób konsekrowanych, a także o rychłą beatyfikację Sł. B. ks. Kazimierza Hamerszmita. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na te uroczystości.

 

Zachęcamy do zwiedzenia mini wystawy o Sł. B. ks. Kazimierzu Hamerszmicie, przygotowanej przez nasz parafialny oddział Akcji Katolickiej, a wystawionej w bocznej kaplicy przy Jego sarkofagu, a także do zwiedzenia Izby Pamięci Sł. B. ks. Kazimierza Hamerszmita w budynku parafialnym. Za pomoc w realizacji projektu serdecznie dziękujemy paniom z naszych kółek różańcowych.

 

We czwartek - 10 lutego - wspomnienie św. Scholastyki

 

W piątek - 11 lutego - wspomnienie NMP z Lourdes - XXX Światowy Dzień Chorego. W naszej świątyni o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji ludzi starszych i chorych, połączona z sakramentem Namaszczenia Chorych. Prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osób starszych i chorych.

 

Comiesięczne spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w następną niedzielę - 13 lutego - po Mszy św. o godz. 12.00

 

W niedzielę - 13 lutego - modlitwą i ofiarą będziemy wspierać nasze diecezjalne Wyższe Seminarium Duchowne.

 

Kurs Nowe Życie odbędzie się w naszej parafii w dniach 18 - 20 lutego - możliwość zapisów w zakrystii. Szczegółowe informacje na ulotkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła i u ks. Radka.

 

Dziękujemy młodzieży i dorosłym za ochocze zaangażowanie się i rozebranie żłóbka oraz dekoracji świątecznej w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim!

 

Skończyliśmy Msze św. kolędowe w naszej parafii. Dziękujemy za obecność na tej wspólnej modlitwie. Za tydzień nieco więcej informacji na ten temat.

 

Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

 

 

05 lutego 2022

V Niedziela Zwykła

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach