Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

 1. Dziękujemy ks. Piotrowi Swędrowskiemu za organizację „grupy suwalskiej” w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce, bądź do jej modlitewnego lub materialnego wsparcia. Można to uczynić po Mszy św.

 

 1. W najbliższy czwartek 23 czerwca zakończenie „Oktawy Bożego Ciała” i procesji eucharystycznej oraz przeniesiona uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Po Nabożeństwie i procesji o godz. 1730, Msza św. z pobłogosławieniem wianków i ziół. Na tej Mszy św. będziemy modlić się w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów
  a przede wszystkim w intencji dzieci i młodzieży z naszej parafii, z racji kończącego się roku szkolnego. Tego dnia przypada także „Dzień Ojca”. Modlitwą obejmujemy wszystkich ojców z naszej parafii. Zapraszamy do udziału w tych uroczystościach.

 

 1. W piątek 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z racji na uroczystość, w najbliższy piątek post nie obowiązuje (KPK kan. 1251).

 

 1. W sobotę 25 czerwca zapraszamy na ostatni przed wakacjami Wieczór z Jezusem. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1800, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu
  z modlitwą uwielbienia.

 

 1. W następną niedzielę w naszej parafii będziemy gościli ks. Tomasza Różańskiego, który pracuje w parafii w Abakanie na Syberii. Ks. Tomasz będzie głosił kazania, a po mszach chce zebrać ofiary do puszek na rzecz utrzymania i prowadzenie duszpasterstwa
  w Abakanie.

 

 1. Serdecznie zapraszamy do udziału w XXXII Międzynarodowej Pielgrzymce Pieszej Suwałki - Wilno. Zapisy ruszyły 15 czerwca. Szczegółowe informacje na stronie internetowej i na plakacie w gablocie.

 

 1. W dniu 27 czerwca (poniedziałek) odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja w parafii Nawiedzenia NMP w Sejnach. Chętni na spotkanie mogą zapisać się w zakrystii do 24 czerwca lub telefonicznie u P. Wandy Zajączkowskiej; 87/ 566 24 46. Wyjazd 27 czerwca, o godz. 1530 spod naszego kościoła.

 

 1. Ks. Szymon Klimaszewski zaprasza na Rekolekcje formacyjne dla dorosłych
  i młodzieży prowadzone przez Wspólnotę Przyjaciele Maryi w Różanymstoku w dniach od 18 do 21sierpnia 2022 r. Koszt rekolekcji: 300 zł. Informacje i zapisy pod tel. 693 556 657 do 21 lipca i podczas dnia skupienia 26 czerwca w par. pw. św. Kazimierza Królewicza.

 

 1. Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.

 

 

19 czerwca 2022

XII Niedziela Zwykła

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach