Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

Gościmy dzisiaj ks. Tomasza Różańskiego, kapłana diecezji ełckiej pracującego w parafii w Abakanie na Syberii. Dziękujemy mu za obecność, modlitwę i okolicznościowe kazanie. Po Mszy św. można wesprzeć ofiarą złożoną do puszki prowadzenie duszpasterstwa w Abakanie. Bóg zapłać, za wszelką pomoc i ofiary.

 

Rozpoczęły się wakacje. Wszystkim uczniom, nauczycielom, wychowawcom i katechetom, życzymy bezpiecznego i udanego wypoczynku. Przypominamy także o obowiązku i potrzebie uczestniczenia we mszach św. w wakacje.

 

W miesiącu lipcu i sierpniu, kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 900 do 1000 i od 1700 do 1800. W pilnych sprawach kancelaryjnych można zgłaszać się po mszach św. albo dzwonić na numer telefonu dyżurnego.

 

W tym tygodniu;

w środę - uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła

I piątek i I sobota miesiąca

 

Jutro, w poniedziałek 27 czerwca, w parafii Nawiedzenia NMP w Sejnach, będzie spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 

W następną niedzielę ofiary zbierane do tzw. puszek, będą przeznaczone na fundusz duszpasterstwa młodzieży diecezji ełckiej.

 

2 lipca br., o godz. 800 spod parafii pw. św. Kazimierza Królewicza w Suwałkach, rusza dwudniowa pielgrzymka rowerowa do Giżycka na „Rozpoczęcie lata z Chrystusem”. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń.

 

Parafia św. Jana Pawła II w Grajewie organizuje kolonie w górach dla dzieci
i młodzieży w dniach 17-23 lipca. Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym „Szarotka” w miejscowości Murzasichle. Koszt 1200 zł. W programie mnóstwo atrakcji m. in. wyjazdy do Energylandi i Term Chochołowskich. Więcej informacji w zakrystii.

 

Z dniem 31 lipca br., Siostra Alberta, odchodzi z naszej parafii i przechodzi do placówki w Wasilkowie. Przez 2 lata posługiwała przy naszym kościele jako zakrystianka. Dała się poznać jako bardzo pobożna, pracowita i odpowiedzialna osoba. Dbała o czystość, liturgię i wystrój kościoła. Udzielała się w parafialnych radach i w wielu ruchach oraz stowarzyszeniach kościelnych, działających przy naszej parafii. Dziękujemy za jej pracę, modlitwę i wszelkie zaangażowanie oraz „dobrego ducha”, którego wprowadzała swoją osobą. Na nowe posługiwanie w Zgromadzeniu Sióstr Terezjanek, życzymy wiele sił, radości i Bożego błogosławieństwa. Podziękowania i życzenia uzupełniamy modlitwą.

 

Wszystkim parafianom i Gościom, życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.

26 czerwca 2022

XIII Niedziela Zwykła

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach