Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

 1. W tym tygodniu w liturgii;

we wtorek - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

w środę - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dz. z

w piątek - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej

 

 1. Po Mszach św. można złożyć ofiarę do tzw. puszki, z przeznaczeniem na „Dom samotnej matki” diecezji ełckiej w Ełku.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie z rodzicami i dziećmi, przygotowującymi się do I Komunii św. Zostaną też poświęcone różańce.
 3. W tym tyg. I czwartek i I piątek miesiąca
 4. Październik w tradycji polskiego Kościoła jest miesiącem Różańca Świętego. Do tej pięknej modlitwy maryjnej zapraszamy w naszej świątyni
  w następującym porządku: we wtorek i czwartek na godz. 1715 - dzieci i młodzież; w pozostałe dni na godz. 1730 - dorosłych
 5. Przypominamy, że trwają zapisy na Kurs Nowe Życie, który odbędzie się
  w dniach 28-30 października 2022 r. Zapisywać się można w zakrystii i pod numerem telefonu widocznym na wywieszonych plakatach.
 6. Podajemy do wiadomości, że Kancelaria parafialna w ciągu roku będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 900 do 1100, po południu od
  1530 do godz.1730, w sobotę tylko rano od 900 do 1100. Sprawy związane
  z cmentarzem parafialnym będzie można załatwić od poniedziałku do piątku w godz.: od 900 do 1600.
 7. Już od 15 października na ekranach CINEMA LUMIERE w Suwałkach będziemy wyświetlać film religijny/dokumentalny „Medjugorje”.
 8. Od dzisiaj przy wyjściu z kościoła i na bocznych ołtarzach zostały wyłożone kartki na wypominki i Mszę św. listopadową - zbiorową. Wypełnione kartki, można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne należy zgłaszać zmarłych w zakrystii lub kancelarii. Przez cały listopad będziemy naszych zmarłych polecać w modlitwie Kościoła, we Mszy św. zbiorowej, codziennie o godz.1600 oraz w wypominkach podczas odmawiania różańca codziennie o godz. 1730. Zmarłych polecamy także w wypominkach rocznych, których wyczytujemy w pierwsze niedziele miesiąca przed każdą Mszą św.
 9. Prosimy o zainteresowanie się grobami swoich bliskich i ich uporządkowaniem. W miarę możliwości, pomóżmy także uporządkować opuszczone groby w najbliższym sąsiedztwie.
 10. Życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego nowego tygodnia.
02 października 2022

XXVII Niedziela zwykła

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach