Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

 

 1. Dzisiejsze ofiary składane na tacę, są przeznaczone na potrzeby Nuncjatury Apostolskiej w Polsce.
 2. Dzisiejszej niedzieli, symbolicznie, ale bardzo szczerze i gorąco dziękujemy Siostrze Cherubinie za 21 lat pracy w kancelarii parafialnej. Pracę w Suwałkach, w kancelarii parafialnej rozpoczęła we wrześniu 2001 r. Posługiwała bardzo sumiennie, rzetelnie i kompetentnie do września br. Zawsze zatroskana, życzliwa i pogodna. Zawsze można było na nią liczyć i zawsze miała czas, nawet kiedy go nie miała. Znała bardzo wielu parafian, ich radości i smutki. Sama też jest znana i doceniana przez wielu suwalczan. Znana jest nie tylko z profesjonalizmu kancelaryjnego, ale także z głębokiej pobożności i gorliwej modlitwy. Siostra Cherubina pozostaje nadal w domu zakonnym przy naszej parafii. Dziękując za długoletnią, gorliwą i piękną pracę przy naszej parafii, życzymy Siostrze na dalsze lata spokoju i radości, sił na duchu i na ciele oraz ludzkiej życzliwości i Bożego błogosławieństwa. (Dzisiaj na sumie o godz. 1030 będzie odprawiona dziękczynno-błagalna Msza św. w intencji Siostry Cherubiny).
 3. We wtorek przypada Liturgiczna Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Około godz. 1130 z naszego kościoła wyruszy procesja na cmentarz. W procesji na cmentarzu, przy pięciu stacjach będziemy modlili się za wszystkich zmarłych, a bezpośrednio po procesji, w kaplicy cmentarnej będzie odprawiona Msza św. za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu. Intencje zamówione na godz.1200 będą odprawione w kaplicy cmentarnej.
 4. Zwyczajem lat ubiegłych, dnia 1 listopada na cmentarzu parafialnym przy ul. Bakałarzewskiej odbędzie się kwesta na remont zabytkowych pomników i nagrobków. Zbiórkę organizuje Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z zaproszonymi z całego miasta woluntariuszami. Już teraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w kwestę i donatorom za udział w tym szczytnym przedsięwzięciu.
 5. Dnia 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym: o godz. 600, 730, 900, 1030, 1200, 1600, 1800. Na cmentarzu parafialnym o godz. 1200 w kaplicy Mszę św. odprawią duszpasterze parafii pw. bł. Anieli Salawy.
 6. W listopadzie za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać raz dziennie dla jednej duszy odpust zupełny. Trzeba być w łasce uświęcającej. Odpust taki można uzyskać, także w Dniu Zadusznym nawiedzając kościół i odmawiając modlitwę „Ojcze Nasz” i „Wierzę w Boga…”.
 7. Od 1 listopada zapraszamy na modlitwy za naszych bliskich zmarłych; we Mszy św. zbiorowej z egzekwiami codziennie o godz. 1600 do 30 listopada włącznie, w wypominkach o godz. 1730 w różańcu codziennie przez cały listopad oraz w wypominkach rocznych, które będą wyczytywane w pierwsze niedziele miesiąca przed każdą Mszą św.
 8. W najbliższy poniedziałek 31 października zapraszamy dzieci z naszej parafii na godz. 1730 na różaniec, a bezpośrednio po nim na bal „Święty uśmiechnięty”. Dzieci zachęcamy, aby na bal przyszły przebrane w strój ulubionego świętego.
 9. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 10. Za tydzień, w niedzielę 6 listopada, po Mszy św. o godz. 12:00, spotkanie z rodzicami i dziećmi w ramach przygotowania do I Komunii św. Zostaną też poświęcone książeczki do nabożeństw.
 11. W Dzień Zaduszny, czyli w środę 2 listopada, o godz. 17:00 w kaplicy cmentarnej przy ul. Bakałarzewskiej, odbędzie się Wieczór zaduszny. Pieśni żałobne Suwalszczyzny w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego „Viva Musica”. Zapraszamy serdecznie.
 12. Na ten szczególny czas zadumy, refleksji i modlitwy nad naszą świętością, przemijaniem i życiem wiecznym, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

 

 

30 października 2022

XXXI Niedziela Zwykła

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach