Copyright © 2022. Rzymskokatolicka Parafia p,w. Św. Aleksandra w Suwałkach.

Powered by WebWave

 

     1.         W tym tygodniu w liturgii:

 

w środę – święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

w czwartek - wspomnienie św. Leona Wielkiego

w piątek - wspomnienie św. Marcina z Tours

w sobotę Wspomnienie św. Jozafata

 

 

     2.         Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie z rodzicami i dziećmi w ramach przygotowania do I Komunii św.

 

 

     3.         W piątek 11 listopada przypada Narodowe Święto Niepodległości. Tego dnia Msze św. w naszym kościele będą sprawowane o godz.: 600, 700, 800, 1030, 1600 i 1800. O godz. 1030 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem przedstawicieli władz parlamentarnych, rządowych i samorządowych; wojska, kombatantów, harcerzy, innych formacji mundurowych; pocztów sztandarowych, organizacji samorządowych oraz religijnych. Po liturgii uczestnicy przejdą pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego; gdzie będą kontynuowane uroczystości patriotyczne, a po nich wiele innych atrakcji, które przygotowało Miasto. Serdecznie zapraszamy szczególnie do udziału w uroczystej Mszy św. o godz. 1030.

 

 

     4.         Biskup Ełcki, wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym w piątek
11 listopada br.
na terenie diecezji ełckiej, udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. W zamian należy odmówić „Modlitwę Pańską” w intencji dzieci nienarodzonych.

 

 

     5.         W Święto Niepodległości 11 listopada, już po raz 17-sty odbędzie się Suwalski Młodzieżowy Marsz Niepodległości, który rozpocznie się Mszą św. w naszej parafii o godz. 1600. Po mszy uczestnicy przejdą pod Dąb Wolności w Parku Konstytucji 3 Maja, a później na cmentarz parafialny. Zachęcamy do wzięcia udziału w marszu z biało-czerwonymi flagami.

 

 

     6.         W ramach publicznej zbiórki zorganizowanej przez Oddział Akcji Katolickiej przy naszej parafii, na rzecz ratowania i remontu zabytkowych pomników na cmentarzu przy ul. Bakałarzewskiej, zebrano 16 294 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i wolontariuszom.

 

 

     7.         W następną niedzielę przypada Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będzie można złożyć ofiarę do puszek na ten cel.

 

 

     8.         Przez cały listopad modlimy się w naszym kościele za zmarłych. O godz. 1600 we Mszy św. zbiorowej, a o godz. 1730 w modlitwie różańcowej polecamy dusze zmarłych, podanych w wypominkach.

 

 

     9.         Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.

 

 

 

06 listopada 2022

XXXII Niedziela Zwykła

Parafia Konkatedralna św. Aleksandra w Suwałkach