Schola młodzieżowa
Spotkania:
piątek g.19:00
Kontakt:
s. Dawida

Schola młodzieżowa przy parafii św. Aleksandra w Suwałkach posługuje śpiewem podczas niedzielnej Mszy św. o godz. 16.00. Do scholi należą dziewczęta, głównie z grupy osób przygotowujących się do bierzmowania. Poprzez uczestnictwo w grupie pragną w sposób czynny i świadomy budować wspólnotę Kościoła.

Zadaniem scholi parafialnej jest przygotowanie śpiewu liturgicznego, który stanowi pomoc w przeżywaniu Mszy św. Dlatego podczas wybierania repertuaru uwzględniamy teksty czytań mszalnych, przypadających na daną niedzielę. Poszerzamy i doskonalimy swój warsztat śpiewów liturgicznych ucząc się nowych pieśni.

Formacja grupy polega na budzeniu w młodych osobach radości i poczucia dumy z faktu bycia Dzieckiem Bożym i na służbie Bogu przez uświetnienie liturgii Mszy świętej. Integracyjnym elementem scholi są wspólne spotkania i różne przedsięwzięcia, dzięki którym poznajemy siebie i budujemy wspólnotę.

Za scholę odpowiada Ela Stasińska przy pomocy s. Dawidy Prusińskiej CST. Próby odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00 w auli za kościołem parafialnym.

Wszystkie osoby chętne, które przez śpiew pragną wielbić Pana Boga oraz doświadczyć nowych znajomości i wspólnoty, serdecznie zapraszamy na scholę.

s. Dawida Prusińska CST