Słowo na dziś
Oddali życie za Żydów

Ogłoszenia

17 wrzesień 2023
1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła - W poniedziałek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży, - We czwartek święto św. Mateusza Ap, i Ew., - W sobotę wspomnienie św. Ojca Pio z...
środa 13 wrzesień 2023
W dniu 14 września obchodzimy w Kościele katolickim święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Święto przypomina nam wielkie znaczenie krzyża jako symbolu chrześcijaństwa i uświadamia, że nie możemy go traktować jedynie jako elementu dekoracji naszego mieszkania, miejsca pracy czy jednego z wielu elementów naszego codziennego stroju.
czwartek 4 maj 2023
P l a n s p o t k a n i a: 9.15 – 9.30 – Rejestracja uczestników 9.30 – 9.45 – Wprowadzenie 9.45 – 11.00 – program profilaktyczny „Ku wolności” – Wyrwani z niewoli 11.00 – 11.30 – ks. Piotr Jarosiewicz „TikTok” 11.35 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (strefa Miłosierdzia – kościół) 12.15 – Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Jerzego Mazura, biskupa ełckiego 13.15 – Agapa 14.00 – Rozjazd Więcej informacji na: diecezjaelk.pl/2023/04/27/diecezjalny-dzien-mlodziezy/
poniedziałek 11 wrzesień 2023
Wspólnota słuchająca i ewangelizująca 10-16 września 2023 r. Tegoroczny, XIII już Tydzień Wychowania przeżywamy w kontekście czasowym dwóch ważnych wydarzeń. Pierwszym z nich jest trwający w Kościele powszechnym Synod o synodalności „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja”. Stąd hasłem, jakie w tym roku przyświeca naszej modlitwie i refleksji związanej ze sferą wychowania są słowa: „Wspólnota słuchająca i ewangelizująca”.
11 wrzesień , s. Dawida Prusińska
28 sierpień , s. Dawida Prusińska
09 sierpień , s. Dawida Prusińska
środa 12 kwiecień 2023
Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją multimedialną o Słudze Bożym księdzu Kazimierzu Hamerszmicie. Wieloletni proboszcz parafii pod wezwaniem św. Aleksandra w Suwałkach zapisał się w sercach i pamięci parafian jako kapłan Bożej miłości, modlitwy, ofiary, miłosierdzia, dobroci i zaufania.
wtorek 13 czerwiec 2023
Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. Dziękujemy w tym dniu za ofiarodawców, ludzi dobrej woli, którzy wspierają nasz parafialny Caritas.
24 kwiecień , Maria Mackiewicz
08 luty , Maria Mackiewicz
niedziela 19 marzec 2023
ZAPISY NA ADORACJĘ >>> Szczęść Boże! Od 19 do 25 marca obchodzić będziemy XIX Suwalskie Dni Świętości Życia. Zachęcamy - WŁĄCZ SIĘ w modlitewny szturm za życiem w ramach tygodnia modlitw o ochronę życia podejmując: codzienną modlitwę w parafii lub indywidualnie. Tekst modlitw dostępny w broszurach i w internecie na stronie http://www.zazyciem.pro-life.pl Weź udział w nocnej adoracji wynagradzającej w kaplicy w konkatedrze Św. Aleksandra / zapisy od poniedziałku w kaplicy w żółtej teczce zapisów lub na stronie https://www.prolife.suwalki.pl/ . Ofiaruj jedną godzinę swego snu wynagradzając Bogu za grzechy przeciwko życiu i za znieważanie osoby i nauczania Św. Jana Pawła II -Obrońcy Życia i Rodziny. ZAPISY NA ADORACJĘ >>> Weź udział w pokazie filmów i dyskusji z przedstawicielami Centrum Życia i Rodziny, by mieć świadomość różnych zagrożeń dla naszych dzieci i rodzin. Zachęć również do udziału w pokazie znajomych nauczycieli, wychowawców przedszkoli i rodziców. Zwiastuny filmów są dostępne w internecie. (skopiuj adresy do wyszukiwarki) Zwiastun filmu "TO NIC TAKIEGO" - https://www.youtube.com/watch?v=aDYtIOalcqU 20 marzec aula parafii sw.Aleksandra 19.00 Zwiastun filmu "ZDERZENIE CYWILIZACJI"- https://www.youtube.com/watch?v=5LxBSzYqsrM 21 marzec kino Cienema Lumier 18.30 Bilety są do nabycia w Poradni Nadzieja w godzinach 9.00-12.00 pon- piątek (875662053). Składamy jedynie dar serca, który przeznaczony będzie na nagrody dla dzieci i młodzieży w Konkursie. plastycznym „Życie jest piękne”. Ofiaruj swój udział we Mszy Św. za Ojczyznę w Narodowy Dzień Życia 24 marca , jeżeli to możliwe uczestnicząc w drodze krzyżowej, Eucharystii i konferencji Ks. Jacka Stefańskiego w kościele na Wigrach, szczególnie powołanym do modlitwy za naszą Ojczyznę. Zachęcaj innych do tego. Odpowiedz na wezwanie Jana Pawła II i razem twórzmy Cywilizację Życia i Miłości. Niech Bóg w Trójcy Jedyny - Dawca wszelkiego Życia będzie uwielbiony w naszym przeżywaniu tych Dni. Organizatorzy Suwalskich Dni Świętości Życia. ZAPISY NA ADORACJĘ >>> Konkurs plastyczny - protokół>>>
22 styczeń , Aleksander
Przyjaciele Maryi

Przyjaciele Maryi

Wspólnota: "Przyjaciele Maryi" gromadzi osoby, które oddały się całkowicie w niewolę miłości Jezusowi przez Maryję, przeszły 33 dniowe, indywidualne Rekolekcje Zawierzenia wg św. Ludwika Marii Grignion de Montfort oraz złożyły Akt Zawierzenie się Maryi.
Rodzina Szkaplerzna
Istotą charyzmatu Wspólnoty Szkaplerznej jest...
Żywy Różaniec
Wspólnota Żywego Różańca przy parafii św....
Apostolstwo Dobrej Śmierci
ADŚ wpisuje się w kult Matki Bożej Bolesnej...
Domowy Kościół
Domowy Kościół (DK) jest małżeńsko-rodzinnym...
Wspólnota Nowego Przymierza
STOWARZYSZENIE jest Wspólnotą ewengelizacyjną....
Radio Maryja
Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja...
Schola młodzieżowa
Schola młodzieżowa przy parafii św. Aleksandra w...
Grupa dzielenia Słowem Bożym
Spotykamy się w każdy czwartek po Mszy Św....
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Świadectwo Kasi ze spotkań KSM Serdecznie...
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
Kolejne świadectwo KSMowicza, który opuszcza...
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży
"KSM pod różnymi względami daje mi różne rzeczy...