1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Przeprowadzi je kan. dr Dariusz Kruczyński Dyrektor Caritas Diecezji Ełckiej w Ełku. Rekolekcje potrwają do wtorku 21 marca. Dzisiaj msze św. z naukami rekolekcyjnymi według stałego porządku. W poniedziałek i wtorek (20-21marca) nabożeństwa w następującym porządku: godz. 600, 730, 930- msze św. z nauką ogólną; godz. 1130 - spotkanie modlitewne dla uczniów Szkół podstawowych;  godz. 1300 - nabożeństwo dla młodzieży z III  LO; o godz.: 1600 i 1800- msze św. z nauką ogólną. Tuż przed mszami i w ich trakcie, będzie możliwość spowiedzi. Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń i w Internecie. Prosimy o zaplanowanie i skorzystanie z tego świętego czasu pokuty i nawrócenia.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 comiesięczne spotkanie formacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
 3. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Ochronę Życia i XIX Suwalskie Dni Świętości Życia (szczegóły na plakacie). Przez cały tydzień po wieczornej Mszy św. zapraszamy do wspólnej (kilkuminutowej) modlitwy.
 4. 23 marca (czwartek) o 1630 – podsumowanie konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. „Życie jest piękne” i otwarcie wystawy prac konkursowych (w Konkatedrze).
 5. 24 marca (w piątek) po wieczornej Mszy św. comiesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dzieci nienarodzonych.
 6. W piątek 24 marca, Mszą św. w naszej konkatedrze o 2030, rozpocznie się tegoroczna „Ekstremalna Droga Krzyżowa”. Więcej informacji na Facebooku.
 7. 24 marca o godz. 1500 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Suwałkach zostanie odprawiona Msza św. upamiętniająca pogrzeb Dzieci zmarłych przed narodzeniem.
 8. W najbliższą sobotę 25 marca zapraszamy na Wieczór z Jezusem, który poprowadzi ks. Adrian Sadowski. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1800, następnie adoracja z modlitwą uwielbienia.
 9. W sobotę - 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego; Dzień Świętości Życia Podczas Mszy św. o godz. 800 i 1800 możliwość podjęcia w sposób uroczysty Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcany do podjęcia tego dzieła. Prosimy też o przyniesienie ze sobą świec. Wyłożone będą druki deklaracji Duchowej Adopcji oraz inne informacje.
 10. Od kwietnia, przy naszej parafii, ruszają spotkania dla rodziców, którzy doświadczyli straty dziecka w okresie płodowym lub okołoporodowym. Na projekt przypadać będą cztery tematyczne spotkania prowadzone przez psychologa, położną, lekarza zajmującego się leczeniem niepłodności i kapłana. Spotkania rozpoczną się 15 kwietnia i odbywać się będą w auli za naszym kościołem. Uczestnictwo jest bezpłatne. Zapisy (do 9 kwietnia) prosimy zgłaszać na numer: 511984549 lub adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Więcej informacji na plakacie oraz ulotkach.
 11. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza „Baranki Wielkanocne” w cenie 7 zł. Jest to cegiełka na powstające Centrum Senioralne w Suwałkach przy ul. Puławskiego 24.
 12. Jeżeli ktoś chciałby złożyć ofiarę na kwiaty do Grobu Pańskiego, to jest taka możliwość w zakrystii po mszach św. albo do skarbony na końcu kościoła.
 13. W następną niedzielę ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na potrzeby WSD w Ełku.
 14. Zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej - w piątki dla dzieci o 1630; a dla młodzieży i dorosłych o godz. 1730; oraz w Nabożeństwie Gorzkich Żali, w każdą niedziele o godz1730.
 15. Jeszcze raz zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych; życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego nowego tygodnia.

UWAGA!‼

Jeżeli masz ciekawe zdjęcia
z życia naszej parafii,

teraz możesz je w bardzo prosty sposób
przesłać do naszej galerii

SZCZEGÓŁY >>>