W niedzielę 5 lutego przypada 27 rocznica odejścia do domu Ojca sługi Bożego Księdza Kazimierza Aleksandra Hamerszmita. Z tej racji o 10.30 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Dariusza Zalewskiego, biskupa pomocniczego diecezji ełckiej, w intencji rychłej beatyfikacji. 

W ramach upamiętnienia i przypomnienia osoby sługi Bożego ks. Kazimierza Hamerszmita, parafialny Oddział Akcji Katolickiej przygotował „mini wystawę”, którą można obejrzeć w bocznej kaplicy przy Jego sarkofagu.

W kolejnym tygodniu, 11 lutego o godz. 16.00 odbędzie się promocja książki o księdzu Kazimierzu Hamerszmicie, pt. „Proboszcz z Suwałk. Droga do świętości ks. Kazimierza Hamerszmita”. Autor książki, pan Grzegorz Polak, będzie z nami także w niedzielę 12 lutego.

Wyjątkowy kapłan, dziś Sługa Boży, ksiądz Kazimierz Hamerszmit, którego doczesne szczątki spoczywają w sarkofagu w naszej świątyni, był wieloletnim proboszczem parafii pod wezwaniem św. Aleksandra w Suwałkach. Zapisał się w sercach i pamięci naszych parafian jako kapłan Bożej miłości, modlitwy, ofiary, miłosierdzia, dobroci i zaufania. Tak wspominają swojego proboszcza parafianie.

Sługa Boży Kazimierz Hamerszmit pozostaje na zawsze w naszej pamięci, bo kochał Boga, Kościół, Ojczyznę, sercem pomagał potrzebującym, niósł dobroć wszystkim, których Bóg postawił na Jego kapłańskiej drodze życia.

Prośmy, za jego przyczyną o wstawiennictwo w naszych potrzebach. 

Sługo Boży księże Kazimierzu Hamerszmicie, wstawiaj się za nami.

s. Dawida Prusińska CST