Boże Narodzenie A. D. 2022
Suwałki, parafia pw. św. Aleksandra

Chwała Bogu na wysokości,
a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania /Łk 2,14/

Drodzy Parafianie, mili Goście

 

Jest taki czas „bardzo ciepły chodź grudniowy”, który lubimy chyba wszyscy. To czas Świąt Bożego Narodzenia.

 

Boże Narodzenie jest z jednej strony pamiątką wcielenia się Syna Bożego w ludzką naturę, z drugiej – wydarzeniem, które się nieustannie dokonuje, bo Bóg ciągle do nas przychodzi i jest gotów narodzić się w największym ubóstwie, by okazać człowiekowi prawdziwą miłość, wesprzeć i obdarzyć pokojem.
W kończącym się roku, bardzo często prosiliśmy o pokoju, zwłaszcza na Ukrainie, ale także o pokój w naszych sercach. Bo prawdziwy pokój jest darem Boga, pochodzącym z ludzkich serc wypełnionych Jego obecnością.

 

Święta Bożego Narodzenia przynoszą nam także radość i nadzieję. Budzą refleksję nad minionym czasem i skłaniają do planów na przyszłość. Rodzinne
i świąteczne spotkania jednoczą i rodzą życzliwość. W tej atmosferze, łączę się duchowo ze wszystkimi Parafianami i miłymi Gośćmi, aby polskim zwyczajem podzielić się z Wami opłatkiem i złożyć najlepsze życzenia.

 

W imieniu własnym oraz księży wikariuszy, wszystkich kapłanów i sióstr posługujących przy parafii pw. św. Aleksandra w Suwałkach, życzę, aby w ten świąteczny czas pokój zagości w Waszych sercach, kolęda na ustach a uśmiech na twarzy. Życzę zdrowia, wszelkiej pomyślności i obfitości błogosławieństwa Bożej Dzieciny. Pięknych, rodzinnych i radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego nowego – 2023 – roku.

 

Z darem modlitwy

                                                           

 Ks. Antoni Skowroński

                                                                                             Proboszcz

                                                                        parafii pw. św. Aleksandra w Suwałkach