3 czerwca br. ponad setka dzieci z naszej parafii przystąpiła po raz pierwszy do Komunii Świętej. To ważne wydarzenie poprzedził dzień, w którym po raz pierwszy spotkały się z Jezusem w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

To ważne wydarzenie dla wspólnoty parafialnej, która stała się świadkiem pełnego włączenia dzieci do wspólnoty ludzi wierzących. Przygotowanie do Sakramentów, w tym całoroczne katechezy dla dzieci i rodziców odbywały się pod uważnym okiem katechetów: s. Teresy Kalskiej i pana Czesława Andronika. Comiesięczne katechezy przypominające podstawowe prawdy wiary dla dzieci i ich rodziców prowadził proboszcz parafii ks. Antoni Skowroński.

Dzieci komunijne przez cały rok uczestniczyły w różnych wydarzeniach liturgicznych, który przybliżały im tajemnicę Kościoła. W tym  nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku, roraty czy rekolekcjach parafialne. Ufamy, że dobre, pobożne praktyki będą kontynuowane w kolejnych latach.

„Biały tydzień” dla dzieci, które przystąpiły w sobotę do I Komunii św. potrwa do czwartku (8 czerwca) - do Uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami lub opiekunami codziennie (w miarę możliwości na nabożeństwo czerwcowe o godz. 1730), a następnie na Mszę św. o godz. 1800.

Wszystkim dzieciom, które przyjęły Jezusa do serca, po raz pierwszy, życzymy trwania w przyjaźni Jezusa, a ich rodzicom i rodzinom, aby pomagali we wzroście wiary w sercach ich dzieci.  

s. Dawida Prusińska

Zdjęcia z Pierwszej Komunii Świętej pod linkami.

Komunia św. godz. 10.00

Komunia św. godz. 13.00