Pielgrzymka, która w liczbie 47 osób, pod opieką duchową siostry Terezjanki - Moniki Siemionko,  wczesnym rankiem 14 maja 2023 wyruszyła z parafii św. Aleksandra do  Warszawy i Niepokalanowa miała charakter dziękczynno – modlitewny z okazji 1. rocznicy przybycia relikwii św. Andrzeja Boboli do Suwałk i uroczystego wprowadzenia ich do Konkatedry św. Aleksandra.

W Sanktuarium św. Andrzeja Boboli przy ul. Rakowieckiej w Warszawie uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy św. o godz.10-tej, a następnie Ksiądz kustosz oprowadził nas po muzeum, gdzie przechowywane są opublikowane materiały o życiu i działalności świętego oraz obrazy przedstawiające jego postać . Mieliśmy też okazję skorzystać z parafialnej kawiarenki, serwującej pyszną herbatę, kawę i inne smakołyki… 

Wypoczęci, radośni, rozśpiewani przez Siostrę Monikę udaliśmy się do Niepokalanowa. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od obejrzenia barwnej Panoramy, która na przykładzie licznego orszaku zasłużonych Polaków: świętych, błogosławionych, literatów, duchownych, królów obrazuje dzieje historyczne Polski. Każdy we własnym zakresie mógł też zapoznać się bliżej z postacią św. Maksymiliana Kolbe, odwiedzić sanktuarium lub muzeum, gdzie zachowała się jego klasztorna cela i niektóre pamiątki. Chętne osoby mogły pozostać na indywidulanej adoracji w kaplicy lub odwiedzić bogate zbiory Muzeum Pożarnictwa.  

W czasie całej wyprawy modliliśmy się o pokój w rodzinach, w Polsce i na świecie oddając się w opiekę Matce Bożej. Dziękujemy Wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

Do zobaczenia na kolejnych pielgrzymkach, na które serdecznie zapraszamy!

Ewa Lewoc