20 sierpnia br. w niedzielę podczas Mszy św. o godz. 12.00 wspólnota parafialna dziękowała ks. Radosławowi Orchowskiemu, wikariuszowi za trzyletnią kapłańską posługę w naszej parafii. Msza św. zgromadziła wielu parafian i sympatyków księdza Radosława, którzy "dłużni" są dar modlitwy i wdzięczność za Jego oddanie w prowadzonych grupach parafialnych, których był animatorem. 

Przy udziale licznie zgromadzonej asysty ministranckiej ksiądz Radosław przewodniczył ostatniej niedzielnej Mszy św. w naszej parafii dziękując Dobremu Bogu za trzyletnią posługę w parafii i podejmowane zadania. Mszę św. dziękczynną zaszczycili również rodzice księdza oraz brat, którzy wspólnie dziękowali Bogu za dar posługi syna i brata w konkatedrze.

Podziękowania i życzenia w imieniu całej wspólnoty parafialnej wyraził proboszcz parafii ks. Antoni Skowroński, ministranci, dzieci, oraz poszczególne grupy parafialne. 

Kontynuacją podziękowania ks. Radosławowi w auli parafialnej odbyła się agapa, która zgromadziła wielu sympatyków księdza. 

Dodajmy, że trzyletnia gorliwa posługa ks. Radosława w naszej konkatedralnej świątyni i wspólnocie to apostolat prowadzonych grup: KSM-u, Apostolstwa Dobrej Śmierci, Domowego Kościoła, Grupy Dzielenia się Słowem Bożym, prowadzenie Wieczorów z Jezusem. 

Dziękujemy za wszelki wysiłek w posłudze duszpasterskiej i sakramentalnej, wspólną modlitwę, otwartość, uśmiech i radość.

Na trud i wyzwania duszpasterskie w nowej parafii życzymy wiele sił i pomysłów, mocy Ducha Świętego oraz obfitości Bożego błogosławieństwa.

Z dniem 24 sierpnia ks. Radosław rozpocznie swoją posługę w parafii MB Częstochowskiej w Augustowie.

s. Dawida Prusińska