Niedziela Miłosierdzia jest świętem patronalnym Caritas. Dziękujemy w tym dniu za ofiarodawców, ludzi dobrej woli, którzy wspierają nasz parafialny Caritas.

Msza św. O godz. 10.30 odprawiona została w intencji dobrodziejów z naszej Parafii, którzy wspomagają ponad 200 osób niepełnosprawnych, o niskim statusie materialnym przy pomocy ponad 30 wolontariuszy.

Homilię w Święto Miłosierdzia Bożego wygłosi ł ks. dr Antoni Skowroński, proboszcz naszej parafii. W homilii wspomniał o niewiernym Tomaszu, a taka postawa dotyczy wielu osób, którzy odkrywają BOGA w swój własny sposób.

Po Mszy św. w auli przy kościele św. Aleksandra odbyło się śniadanie wielkanocne w którym uczestniczyło około 110 naszych podopiecznych. Śniadanie rozpoczęło się od odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia, po której ksiądz proboszcz zabrał głos, składając życzenia wielkanocne wszystkim uczestnikom spotkania, oraz parafialnemu zespołowi Caritas z okazji ich święta.

Wyrażamy wielką wdzięczność Panu Piotrowi Bagińskiemu i Jego żonie oraz pracownikom Restauracji ROZMARINO za sfinansowanie kosztów tego spotkania.

Bóg pragnie, żebyśmy kochali bliźnich, tak jak On nas Kocha - bezinteresowną, życzliwą, wieczną miłością. 

Irena Pietraszkiewicz

Zapraszamy do galerii zdjęć.