Weekendowy Kurs Nowe Życie jest pewną nowością na naszych terenach. Wpisuje się w działalność ogólnoświatowej Szkoły Ewangelizacji św. Andrzeja założonej w 1980 r. przez świecką osobę - Jose Prado Floresa z Meksyku. Wykorzystuje on nowe metody przekazu Ewangelii, aby w maksymalnie prosty i przystępny sposób dotrzeć do każdego. Prowadzą go osoby, które wcześniej same przeszły taki kurs, a teraz chcą się podzielić swoim doświadczeniem, aby poruszyć serce drugiego człowieka, który być może z różnych powodów oddalił się od Boga, nigdy nie został przekonany do wiary, porzucił ją przez zły przykład ludzi kościoła lub własne przekonania. Oczywiście mogą w nim uczestniczyć osoby wierzące, które chcą po prostu swoją wiarę umocnić.

Jest on skierowany do osób w każdym wieku. Nie ma znaczenia czy ktoś chodzi codziennie do kościoła, raz na jakiś czas lub już dawno w nim nie był. Ten kurs jest dla każdego. Jest on o tyle przystępny, że nie trzeba nigdzie jechać, zamykać się na kilka dni itp. Wystarczy weekend, a może się dużo zmienić.

Rozpoczynamy 10 marca Mszą Św. o godz. 18.00 w parafii św. Aleksandra w Suwałkach. Trzeba tego dnia zarezerwować sobie czas do ok godz. 21.30, całą sobotę i niedzielę do godziny obiadowej. Zapewniamy w sobotę obiad i kolację, oraz kawę, herbatę i jakieś ciastko na całym kursie. Jest to kurs bez noclegu. Ofiara za kurs wynosi 80 zł na pokrycie kosztów organizacyjnych. Jeżeli wystąpiłyby problemy finansowe, prosimy o kontakt z ks. Radkiem.

Kurs poprowadzi Białostocka Szkoła Nowej Ewangelizacji.

Zapisywać się można pod numerem telefonu: 508813705 lub po Mszach w zakrystii parafii św. Aleksandra.